»
»

הוצאת ויזה לארצות הברית

עוד על אשרות שהייה:

- הוצאת ויזה לארצות הברית

כל אזרח של מדינה זרה המבקש להיכנס לארצות הברית חייב לקבל ויזה לשהייה זמנית, או אשרת עולה לישיבת קבע. ויזה זו מאפשרת לאזרח זר, להגיע לארצות הברית לנמל הכניסה ושם מפקח רשות ההגירה של ארה"ב יאשר את כניסתו לגבולות המדינה. אדם אשר אין לו ויזה לא יוכל להיכנס בכל דרך לגבולות כל אחת מ-50 המדינות בארה"ב.

בכדי לקבל ויזה יש להגיע לראיון בשגרירות ארצות הברית בתל-אביב, אשר היא גם האחראית לקבוע את מועדי הראיונות ומילוי הטפסים. תהליך הפניה לשגרירות מתבצע דרך אתר האינטרנט של השגרירות, שם יש צורך למלא טפסים, אשר ייתכן שחלק מהאנשים יתקשו מעט במילויים מכיוון שהם באנגלית בלבד. לאחר שהשגרירות מקבלת את הטפסים היא מזמנת את האנשים לראיון בו תיקבע מידת זכאותם לויזה הנכספת.

סוגי ויזות לארה"ב שלא למטרות הגירה

אשרת "מבקר" היא ויזה עבור אנשים המבקשים להיכנס לארצות הברית באופן זמני לצורך עסקים, לשם הנאה או טיפול רפואי, וישנם מקרים בהם מטרת הכניסה היא שילוב של יותר מסיבה אחת.

  • ויזות לאנשי עסקים - אם מטרת הנסיעה המתוכננת שלכם היא לדוגמא לצורך פגישה עם שותפים עסקיים, נסיעות לכנס מדעי, אירוע עסקי עם תאריכים ספציפיים, משא ומתן לחוזה חדש וכדומה, החברה ממנה נשלח העובד תפרט את מטרת הנסיעה ותמלא את הטפסים הנדרשים. במידה ואתם בעלי החברה, הנוהל יהיה זהה כמובן.
  • ויזות לטיולים, תיירות וטיפול רפואי - ויזות אלו נקראות ויזות לאורחים, כגון: אם מטרת הנסיעה המתוכננת היא בילוי בחיק הטבע, תיירות, נופש, נסיעה לחגים, בילוי, ביקורים אצל חברים או קרובי משפחה, מנוחה, טיפול רפואי , פעילויות בעלות אופי חברתי, אירועי ספורט, תחרויות ספורט, הופעות מוסיקליות וכדומה, אשרת הכניסה תהיה ויזה לאורחים, או ויזה לביקור. נציג הקונסוליה הוא אשר יקבע את הקטגוריה אליה משתייכת הוויזה, אשר תבוסס על מטרת הנסיעה שלכם, תוך הצגת אישורים מתאימים.
  • ויזה למטרות לימודים - אנשים אשר מתכננים לנסוע לארצות הברית למטרה אחרת, כגון סטודנטים, עובדים זמניים, אנשי צוות, עיתונאים וכו', חייבים להגיש בקשה לויזה בקטגוריה המתאימה. סטודנטים אשר מבקשים ללמוד קורס בארה"ב יצטרכו אשרת סטודנט. כאשר נוסעים לארצות הברית כדי להשתתף בסמינרים או בוועידות לקבלת תואר, גם אז הויזה המתאימה היא אשרת סטודנט.

הדרישות לקבלת אשרת מבקרים

קיימות דרישות ספציפיות אשר מחויבות על פי הוראות חוק ההגירה והאזרחות בארה"ב. נציג הקונסוליה בשגרירות או בקונסוליה יהיה זה אשר יקבע את הזכאות לקבלת האשרה. בארצות הברית יוצאים מנקודת הנחה שכל המבקש אשרת מבקר הוא מהגר פוטנציאלי. לפיכך, מועמדים לקבלת ויזה חייבים להוכיח את הדרישות הבאות:

  • מטרת הנסיעה להיכנס לארה"ב למטרות עסקיות, הנאה, או טיפול רפואי.
  • הכוונה היא להישאר לתקופה ספציפית ומוגבלת.
  • תוקף דרכון ל-6 חודשים לפחות מיום הכניסה לארה"ב.
  • יש להמציא אישורים על חשבון בנק פעיל או נכס הרשום על שמכם כעדות לכיסוי הוצאות בארצות הברית.
  • נסיעות עסקיות צריכות להיות מלוות בעדויות של קשרים חברתיים וכלכליים בחו"ל.
  • המצאת מסמכים על מקום מגורים מחוץ לארה"ב, כמו גם מקום עבודה מסודר אשר יבטיחו את חזרתם מחו"ל בסוף הביקור.
  • קבלה על תשלום אגרת הוצאת הדרכון ותמונות פספורט.

במהלך השנים, הוצאת ויזה לארצות הברית הייתה אומנם תהליך מורכב, אך הרבה פחות מאשר בשנים האחרונות. בעקבות פיגועי הטרור של ה -11 בספטמבר 2001 הקשיים שהיא מערימה גדלים. תהליך הוצאת ויזה לארה"ב מחייב הוראות והנחיות מדויקות, תנאים מוקדמים ודרישות, עד לקבלת האישור המיוחל. עם הזמן זמני ההמתנה משתפרים, והתהליך לוקח מספר ימים.